ساخت اسلاید با لیبره آفیس ایمپرس

ساخت اسلاید با لیبره آفیس ایمپرس (LibreOffice Impress)

لیبره آفیس یکی از جانشین های قدرتمند، متن باز و البته رایگان مجموعه نرم افزار آفیس مایکروسافت است که به طور گسترده در توزیع های مختلف لینوکس مورد استفاده قرار می گیرد ، هر چند نسخه ویندوز آن نیز با سازگاری مناسب در دسترس است. معادل نرم افزار پاورپوینت آفیس مایکروسافت در لیبره آفیس ، نرم افزار ایمپرس است که برای ساخت اسلاید و ارائه مطلب مورد استفاده قرار می گیرد که ساخت اسلاید با لیبره آفیس ایمپرس یکی دیگر از خدمات متفاوت طراحی و ساخت اسلاید ارائه شده توسط گروه طراحی قلمو است.

تصویری از محیط لیبره آفیس (LibreOffice)

ساخت اسلاید با طعمی متفاوت !

ساخت اسلاید با لیبره آفیس ایمپرس طعم متفاوتی دارد؛ به چند دلیل. لیبره آفیس نسخه 5 بر روی تمامی پلتفرم های ویندوز ، مک ، لینوکس ، FreeBSD، NetBSD و OpenBSD بر اساس یک کد پایه در دسترس است که این خود آزادی عمل بسیاری در اختیار کاربران آن قرار می دهد. همچنین این مجموعه تمامی نسخه های ویندوز را شامل ویندوز XP، 7، 8، 8.1، 10، سرور 2008 و سرور 2012 را پشتیبانی می کند.هر چند نسخه 64 بیتی آن تنها برای لینوکس ، مک و نسخه های بعد از ویندوز XP موجود است. در مقابل نسخه 64 بیتی پاورپوینت تنها بر روی ویندوز در دسترس است.

سه خصوصیت قابل توجه دیگر این مجموعه ، متن باز، وجود نسخه پرتابل و رایگان بودن آن است که می تواند برای بسیاری از افراد معیارهای مهمی برای انتخاب یک نرم افزار ایده آل باشد. هر چند این نرم افزار به صورت پایه از تمامی فرمت های پاورپوینت نیز پشتیبانی می کند اما به دلیل وجود ناسازگاری هایی در این زمینه ، استفاده از این قابلیت به طور کلی پیشنهاد نمی شود، ولی بدون شک یکی از نکات بسیار مثبت این مجموعه به حساب می آید. برای مشاهده مقایسه ای کامل بین قابلیت های پاورپوینت و ایمپرس به مطلب مقایسه پاورپوینت و لیبره آفیس ایمپرس  مراجعه کنید، اما  در مجموع هر چند لیبره آفیس به عنوان یک نرم افزار متن باز بیشتر مورد توجه علاقه مندان لینوکس و نرم افزار های متن باز قرار دارد ، اما با مرور قابلیت های آن می تواند گزینه ای مناسب برای تمامی کاربران باشد، حداقل آنکه ارزش یکبار امتحان کردن را دارد.

تصویری از محیط لیبره آفیس ایمپرس (LibreOffice Impress)

ساخت اسلاید با لیبره آفیس ایمپرس با همان خلاقیت

لیبره آفیس ایمپرس نیز یکی دیگر از ابزارهای ساخت اسلاید است که ممکن است در مقایسه با سایر نرم افزارهای ساخت اسلاید برتری و یا کاستی هایی داشته باشد، اما به هر حال این استفاده صحیح و هوشمندانه از نرم افزار است که می تواند تفاوت ایجاد کند. بنابراین ساخت اسلاید با ایمپرس نیز با بکارگیری همان اصول اساسی طراحی پاورپوینت و اسلاید انجام خواهد شد که تضمین کننده یک ارائه مطلب خوب و بدون نقص برای شما خواهد بود.

انتخاب نهایی برای نوع نرم افزار ساخت اسلاید و ارائه مطلب براساس معیارها و یا محدودیت های موجود ، با شما خواهد بود اما در هر صورت گروه طراحی قلمو برای طراحی انواع پاورپوینت حرفه ای و اسلاید با بکارگیری نرم افزارهای مختلف در کنار شما خواهد بود.