0

نکات آزاردهنده در ارائه مطلب با پاورپوینت از دید حضار

هر دو سال نظرسنجی با عنوان چه چیزی حضار را در ارائه مطلب با پاورپوینت آزار می دهد ، توسط Dave Paradi نویسنده چندین کتاب و یکی از متخصصان آمریکای شمالی در زمینه ارائه مطلب و پاورپوینت انجام می شود. به تازگی آخرین نتایج این نظر سنجی منتشر شده است که بررسی نتایج آن نکات بسیار مفیدی را برای طراحی پاورپوینت و همچنین بهبود ارائه مطلب با پاورپوینت در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

برجسته ترین نتیجه این نظرسنجی از دید حضار، عدم توجه کافی ارائه دهندگان برای صرف زمان کافی برای ایجاد و ارائه مطلب به طور موثر بوده است.بنابراین به خوبی مشخص است که ارائه دهندگان می بایست در تمامی زمینه های مرتبط با ارائه مطلب با پاورپوینت بهتره شده و پیشرفت کنند.
آنطور که از نتایج این نظرسنجی مشخص شده است در طول 8 سال گذشته استفاده از ارائه مطلب برای ارتباط بین سازمان ها بیش از دو برابر شده است، در نتیجه عدم توانایی و دقت کافی به یک ارائه مطلب مناسب می تواند تاثیر منفی بسیاری بر کسب و کار شما داشته باشد.

در بین گزینه های آزاردهنده ترین مورد در ارائه مطلب با پاورپوینت، خواندن ارائه دهنده از روی اسلایدها، متن های بسیار، متن هایی با فونت کوچک و سخت برای خواندن و استفاده از تصاویر پیچیده  به ترتیب با 71.7، 48.6، 47.7 و 36.9 درصد، آزاردهنده ترین موارد بوده اند. نکته قابل توجه آن است که خواندن از روی اسلایدها همیشه به عنوان گزینه اول در بین آزاردهنده ترین موارد جایگاه ثابتی داشته است. همچنین استفاده از تصاویر قابل فهم و واضح نیز اخیرا بیش از پیش مورد توجه حضار قرار گرفته است.

براساس نتایج این نظرسنجی در ارائه مطلب با پاورپوینت، ارائه دهندگان در درجه اول می بایست وقت بیشتری صرف بهبود مهارت های خود در کار با پاورپوینت کنند.همچنین ارائه دهندگان می بایست مطالب خود را پیرامون هدف اصلی ارائه مطلب سازماندهی و روند ارائه خود را به نحوی برنامه ریزی کنند که پیغام اصلی ارائه مطلب به خوبی منتقل شود.نکته ای که مجددا در اینجا باید به آن اشاره شود این است که از ریختن هر چیزی در ارائه مطلب با پاورپوینت خودداری کنید و بهترین مطالب را در ارتباط با هدف خود انتخاب کنید.نکته پایانی باز هم به آمادگی شما برای ارائه مطلب باز می گردد که شامل تمرین قبل از ارائه، مرور اسلایدها از نظر خوانا بودن، داشتن رنگ های مناسب، مرتب بودن، نداشتن غلط املائی و … باز می گردد.

این مطلب به طور اختصاصی توسط گروه طراحی قلمو نگارش و برای اولین بار در سایت قلمومنتشر شده است. استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع است.