0

سه دلیل برای استفاده از نمودارها در ساخت اسلاید

در کنار استفاده از عکس ها ، استفاده از نمودارها در ساخت اسلاید نیز برای جذاب تر شدن و همچنین انتقال هر چه بهتر مطالب دارای اهمیت است. از طرفی نمودارها ابزاری بسیار مناسب برای کوتاه تر کردن متن ها در اسلایدها هستند که اغلب در ساخت اسلاید نادیده گرفته می شوند. علاوه بر نکات فوق ، سه دلیل مهم دیگر برای استفاده از نمودارها در ساخت اسلاید وجود دارد :

سریع خوانده و درک می شوند

یک نمودار مناسب می تواند چندین اسلاید را در خود جای دهد. نمودارها بسیار سریع خوانده می شوند و شاید در کمتر از چند ثانیه اصل مطلب به همراه کمی از جزئیات آن درک می شوند. همچنین ماندگاری آنها در ذهن مخاطبان بیشتر است. تکنیک هایی مانند درخت حافظه برای یادگیری بهتر مطالب بر همین اساس ایجاد شده اند.

به سادگی ایجاد می شوند

ایجاد یک نمودار چیزی بیشتر از کشیدن چند شکل و متصل کردن آنها با چند خط به یکدیگر نیست ! در نرم افزارهایی مانند پاورپوینت نیز نمودارهای پیش فرض با قابلیت شخصی سازی بسیار وجود دارند که کار را برای شما بیش از پیش آسان و ساده می کنند. معمولا نمودارها با سرفصل های اصلی و چند خط از توضیحات هر سرفصل کامل می شوند.

نمودارها در ساخت اسلاید

موضوع را به روشنی نشان می دهند

در یک نگاه از یک نمودار نکاتی مانند موضوع ، جایگاه و رابطه آنها با یکدیگر براحتی دریافت می شود، بنابراین انتقال مطلب در آنها بسیار سریع و موثر انجام می شود. به خاطر داشته باشید هدف یک نمودار انتقال موثر و سریع مطلب است ، بنابراین آن را به نحوی طراحی کنید که در درجه اول این هدف برآورده شود. پس از آن با حفظ سادگی ، بر روی ظاهر آن تمرکز کنید. چه المان هایی می توانند آن را جذاب تر و گویاتر کنند؟ به دنبال پاسخ این سوال باشید.
استفاده از نمودارها در ساخت اسلاید باعث خواهد شد که مخاطبان مطالب شما را بهتر و بیشتر به خاطر سپرده و به یاد آورند.

منبع: سایت قلمو – گروه طراحی قلمو