0

پاورپوینت دیزاینر چیست؟

با توجه به اهمیت ایده پردازی و خلاقیت در طراحی پاورپوینت و اسلاید ، پاورپوینت دیزاینر (PowerPoint Designer) یکی از راهکارهای مایکروسافت برای کمک به ساخت اسلایدهای حرفه ای تر و بهتر است. پاورپوینت دیزاینر سرویس جدیدی است که براساس مطالب و محتوا، به صورت خودکار ایده های مختلفی را برای طراحی هر چه بهتر و حرفه ای تر اسلایدها به شما پیشنهاد می دهد.

هر چند این سرویس هیجان انگیز است اما دانستن این نکته که این قابلیت تنها بر روی آفیس 365 وجود دارد، عملا استفاده از آن را برای بسیاری از افراد غیرممکن می کند. به زبان ساده آفیس 365 نسخه ای آنلاین از مجموعه محبوب و قدرتمند آفیس است. برای استفاده از آفیس 365 و قابلیت هایی مانند پاورپوینت دیزاینر به خرید اشتراک نیاز دارید. چندی پیش مایکروسافت استفاده از آفیس 365 را برای دانش آموزان و دانشجویان اکثر کشورهای دنیا با استفاده از ایمیل های مرتبط رایگان اعلام کرد، اما همانطور که انتظار می رفت این امکان برای ایرانیان فراهم نیست. در صورتی که همچنان به دنبال تجربه و استفاده رایگان آفیس 365 هستید می توانید از آن بر روی موبایل و تبلت هایی با سیستم عامل ویندوز با صفحه نمایش کوچکتر 10.1 اینچ استفاده کنید.

آفیس 365

از تفاوت های عمده آفیس 365 و نسخه معمول آفیس می توان به امکان نصب بر روی چند کامپیوتر، موبایل و تبلت ، خرید اشتراک برای بازه های زمانی مختلف و فضای رایگان وان درایو تا 1 ترابایت اشاره کرد.

برای استفاده از این قابلیت کافیست عکس مورد نظر خود را وارد اسلاید کنید. پاورپوینت دیزاینر به صورت خودکار ایده های طراحی مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید برحسب نیاز و سلیقه یکی از آنها را انتخاب کنید. این قابلیت به میزان زیادی می توان در زمان صرفه جویی کند و نتیجه آن اسلایدهایی حرفه ای تر و جذاب تر خواهد بود.

نمونه طراحی پاورپوینت دیزاینر

توجه به این نکته ضروری است که این سرویس در مراحل اولیه خود قرار دارد و دارای محدودیت هایی از جمله استفاده از تم های پیش فرض و یا یک عکس در یک اسلاید است و ممکن است نتیجه کار آنچنان که تصور می شود نباشد. در واقع این سرویس می تواند تا حدی آینده طراحی با پاورپوینت را نشان دهد، جایی که احتمالا سرویس ها و ابزارهای مختلفی در جهت ایده پردازی و طراحی اسلایدهایی زیبا و حرفه ای تر به طراحان و ارایه دهندگان کمک خواهند کرد تا در زمان کمتری اسلایدهایی بهتر طراحی و تهیه کنند.

منبع: گروه طراحی قلمو – سایت قلمو