0

قوانین ساده انتخاب عکس مناسب در طراحی پاورپوینت

عکس ها، یکی از اجزاء ضروری هر طراحی پاورپوینت هستند که در بسیاری از مواقع می توانند جایگزین بخش زیادی از متن ها شوند. از طرف دیگر در طراحی پاورپوینت و اسلاید همیشه محدودیت هایی وجود دارد که ضمن محدود کردن راه های بی نهایت طراحی، طراح را مجبور به استفاده از خلاقیت و ایده پردازی بیشتر در استفاده مناسب از عکس ها با درنظرگیری محدودیت ها می کند. در اینجاست که دانستن قوانین ساده انتخاب عکس مناسب در طراحی پاورپوینت می تواند یک راهنمای ایده آل برای طراحان باشد.

اصل اول؛ کیفیت

بسیار دیده می شود که عکس های استفاده شده در پاورپوینت ها با حداقل کیفیت و ابعاد هستند در حالی که با یه جستجوی ساده می توان عکس هایی با کیفیت تر از همان عکس پیدا کرد. برای این مورد کافیست در جستجوی عکس گوگل، عکس خود را آپلود و از گوگل بخواهید تا عکس های مرتبط و یا عکس هایی با کیفیت تر از همان عکس را در صورت وجود به شما نشان دهد.
بزرگ تر کردن یک عکس برای پوشش فضای مورد نظر در یک اسلاید به مقدار زیادی باعث افت کیفیت عکس شما خواهد شد. بنابراین همیشه سعی کنید عکس هایی با کیفیت تر از آنچه می خواهید، انتخاب کنید. بی کیفیت بودن عکس ها در حین ارائه از جمله مواردی است که تاثیر منفی بسیاری بر ارزش کار شما خواهد داشت.

عکس مرتبط، یک انتخاب هوشمند

همیشه در انتخاب عکس مناسب برای طراحی پاورپوینت و اسلاید، انتخابی عکسی مرتبط، متفاوت و غیرکلیشه ای چالشی بزرگ است. برای یافتن یک عکس با این خصوصیات، به موضوع خود از زوایای مرتبط نگاه کنید و به دنبال آن با کلید واژه های مرتبط با موضوع، به جستجو بپردازید. در انتها بهترین عکس را مرتبط با موضوع خود انتخاب کنید.

قانون رنگ ها

قانون رنگ ها

آخرین قانون از قوانین ساده انتخاب عکس مناسب در طراحی پاورپوینت ، در نظرگیری رنگ هاست. پیروی از یک تم رنگ در کل طراحی و حفظ هم خوانی رنگ های استفاده شده، یکی از معیارهای تفاوت یک طراحی حرفه ای با سایر طراحی هاست که در این بین انتخاب عکس هایی در آن تم رنگ ضروری است.در این زمینه مطالعه مطلب رنگ شناسی طراحی پاورپوینت و ساخت اسلاید پیشنهاد می شود. به خاطر داشته باشید که با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی و حتی برخی از امکانات ویرایش عکس نرم افزار پاورپوینت می توانید رنگ عکس ها را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید.

منبع: گروه طراحی قلمو – سایت قلمو