0

چرا به یک طراح پرزنتیشن حرفه ای نیاز دارید؟

آیا ارائه مطلب و پرزنتیشن مهمی در پیش رو دارید که تاثیر بسیاری بر آینده تحصیلی و کاری شما دارد؟ آیا تصمیم دارید برنامه ریزی و طراحی آن را خودتان انجام دهید؟ اگر پاسخ هر دو سوال مثبت است پیشنهاد می شود کمی تامل کنید.
در چنین موقعیت حساسی که ممکن است فقط یکبار در زندگی شما اتفاق بیافتد، اگر برخی اصول ساده اما حرفه ای را در ارائه مطلب و پرزنتیشن خود در نظر نگیرید، ممکن است شما را یک عمر پشیمان کند چرا که فرصت تاثیرگذاری بر مخاطبان را از دست داده اید. شاید تمامی موقعیت ها و فرصت های شما برای یک پرزنتیشن دارای این اهمیت نباشد اما موقعیت های بزرگ از همین فرصت های کوچک ساخته می شوند.
چرا به یک طراح پرزنتیشن حرفه ای نیاز دارید؟ چند دلیل عمده وجود دارد.

1- پرزنتیشن ها بر تصمیمات تاثیرگذارند

تمامی پرزنتیشن ها در سرنوشت کاری و تحصیلی شما تاثیرگذار نیستند. بعضی از آنها ساده و غیر مهم هستند اما برخی دیگر تاثیر بسیاری بر وضعیت شغلی و تحصیلی شما دارند.ارائه درسی با ارائه در جلسه دفاع کاملا متفاوت است. همچنین پرزنتیشن در یک کنفرانس با مخاطبان بسیار با یک جلسه درون سازمانی تفاوت بسیاری دارد. پرزنتیشن در یک کنفرانس می تواند منجر به افزایش فروش، موقعیت فروش و گسترش تعاملات تجاری می شود.
حال در چنین موقعیتی تنها زمانی می بایست خود اقدام به برنامه ریزی و طراحی پرزنتیشن کنید که ضمن داشتن تجربه کافی، در طراحی پاورپوینت و ساخت اسلاید نیز مهارت کافی داشته باشید چرا که کیفیت پرزنتیشن شما تاثیر مستقیمی بر آینده تجاری و یا تحصیلی شما خواهد داشت.

طراح حرفه ای

2- طراحی خوب، موفقیت بیشتر

هر جنبه از پرزنتیشن برای موفقیت شما به عنوان ارائه دهنده ضروری است، هر چند در این میان طراحی اسلایدها جایگاه ویژه ای دارد. طراحی پرزنتیشن شما سهم بسیار زیادی بر نتیجه و تاثیرگذاری نهایی ارائه شما دارد.
برای پرزنتیشن شما نمی توانید یک قالب زیبا طراحی و از آن برای تمامی پرزنتیشن های خود استفاده کنید. طراحی پرزنتیشن حرفه ای چیزی فراتر از یک قالب زیباست و می بایست فاکتورهای بسیار بیشتری متناسب با نوع مطلب، نوع مخاطبان، نوع پرزنتیشن و … در نظر گرفته شود. نکته مهم آن است که طراحی پرزنتیشن نیز هم قدم با تغییرات فناوری اطلاعات و افزایش دانش در حوزه های مختلف، به طور مداوم در حال تغییر است و بنابراین نیازمند آن هستید حداقل با فاصله اندکی نسبت به آن در حرکت باشید.
زمانی که پرزنتیشن شما یک طراحی حرفه ای و ایده آل دارد، نه تنها شانس خودتان را برای دستیابی به اهداف پرزنتیشن خود افزایش می دهید، بلکه تاثیر موثری بر مخاطبان خواهید داشت. بعلاوه بدون شک تصور مخاطبان از شما بسیار متفاوت تر و مثبت تر از زمانی خواهد بود که یک پرزنتیشن غیر حرفه ای دارید.

نمونه اسلاید حرفه ای

3- پرزنتیشن حرفه ای یک علم است

طراحی و پرزنتیشن حرفه ای یک شبه بدست نمی آیند. طراحی حرفه ای پرزنتیشن با در نظرگیری معیارهای بسیار خود یک علم است که به مطالعه و صرف زمان بسیاری نیاز دارد. طراحان حرفه ای ضمن دانستن ارزش و تاثیر یک پرزنتیشن حرفه ای، به خوبی می دانند چگونه با در نظرگیری تمامی معیارهای مهم، یک طراحی حرفه ای و متفاوت داشته باشند. رزوانه مقالات بسیاری در مورد پرزنتیشن و موارد مرتبط با آن مانند نحوه طراحی اسلایدها نگارش می شود که خود نشاندهنده اهمیت پرزنتیشن حرفه ای به عنوان یک علم با اهمیت روز افزون است.

4- طراحی پرزنتیشن به زمان نیاز دارد

اگر قصد طراحی پرزنتیشن خود را دارد، مطالعه دانش و علم آن یکی از چندین وظیفه ای است که باید انجام دهید که همین مورد به زمان زیادی شاید معادل هفته ها، نیاز دارد. طراحی پرزنتیشن وقت گیر است زیرا معیارهای بسیاری می بایست در طراحی آن در نظر گرفته شود تا نتیجه نهایی به معنای واقعی حرفه ای باشد.
یک طراحی حرفه ای و ایده آل ضمن تاثیرگذاری مثبت بر پرزنتیشن و مخاطبان، شما را به هدف خود که ممکن است فروش یک محصول و یا کسب حداکثر نمره باشد، نزدیک می کند. بعلاوه خلاقیت به عنوان یک اصل مهم در طراحی، می تواند در بازار رقابت متمایز کننده شما از سایرین باشد. دلایل بسیاری وجود دارد که بزرگ ترین شرکت های دنیا بر روی طراحی و سرمایه گذاری بسیار در آن، تاکید دارند. هرچند با تغییر مداوم روش و سبک های طراحی و نیاز به دنبال کردن آن، دانستن بهترین راه طراحی پرزنتیشن، خود چالشی مهم است. در نهایت طراحی پرزنتیشن حرفه ای نیازمند سرمایه گذاری است که این سرمایه گذاری می تواند از وقت شما یا سپردن آن به یک تیم حرفه ای باشد.
منبع: گروه طراحی قلمو – سایت قلمو